| DETAIL AKTUALITY

ČEŠI BY VSADILI I VLASTNÍ BABIČKU, V EVROPĚ PATŘÍ MEZI TOP SÁZKAŘE. JAKÉ NEJVĚTŠÍ TREFY ZAZNAMENALI?


Každý třetí dospělý Čech má zkušenosti s kurzovým sázením na sportovní zápasy, každý čtvrtý hraje pravidelně nejrůznější číselné hry. Česko tak patří mezi sázkařské velmoci v celé Evropě. Rekordní byl i objem sázek na letošní prezidentskou volbu, ve které Češi prosázeli více než čtvrt miliardy korun! A jaké byly vůbec největší sázkařské triumfy u nás i ve světě?

"Alespoň jednou v životě si v Česku vsadilo třicet procent lidí," říká Jan Herzmann, ředitel Factum Invenio. "Patříme mezi sázkařskou elitu v Evropě, ale vůbec nejlepší jsme ve střední Evropě. Na Slovensku má zkušenosti s kurzovými sázkami čtyřiadvacet procent lidí a v Polsku je to jenom deset procent," dodává Herzmann.

Na Británii však Češi nemají

Suveréně nejvíc lidé však sází ve Velké Británii. "Je to dáno strašně dlouhou tradicí a tím, že po internetu se tam může sázet od poloviny devadesátých let. Pak v tom samozřejmě hraje roli i ekonomický potenciál lidí," poznamenal Vladan Crha ze společnosti Fortuna.

V roce 2016 Češi prosázeli skoro 200 miliard

Rok 2016 byl pro Čechy zvláště hravým rokem. Prosázeli totiž rekordních 196,4 miliardy korun, meziročně o 29 procent více. Objem vyplacených výher vzrostl rovněž o 29 procent na 157,1 miliardy korun, informovalo ministerstvo financí.

Nejvíce se v tomto roce v Česku sázelo - stejně jako v minulých letech - na takzvané technické hry, což jsou nejčastěji automaty. Jejich podíl přesáhl třetinu. Následovaly internetové kurzové sázky se čtvrtinovým podílem.

Inkaso odvodu státu z loterií a podobných her dosáhlo, dle posledních zveřejněných čísel, v roce 2016 10,5 miliardy korun. Ministerstvo financí v poslední době intenzivněji bojuje proti nelegálnímu hazardu na internetu, na něm totiž mohou nově provozovat hazardní hry jen ty společnosti, které získají v Česku povolení. To doposud neobdržel například jeden z lídrů trhu - společnost Bet365, s ústředím ve Spojeném království. Naopak české společnosti, jako jsou Tipsport nebo Fortuna, licenci získaly a bez problému na českém území fungují.

Zdroj, foto a celý článek: ctidoma.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout