| DETAIL AKTUALITY

PŘIBÝVÁ DĚTÍ, KTERÉ POHLCUJE ZÁVISLOST NA TABLETU ČI TELEFONU. PROBLÉMY S MODERNÍMI TECHNOLOGIEMI MÍVAJÍ ALE I JEJICH RO


Odborníci na dětské závislosti už se nepotýkají jen s drogami či alkoholem.

Poradnám přibývá malých klientů, kteří tráví příliš času na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu.

Například v kladenské poradně už takoví klienti převažují nad závislými na pervitinu, alkoholu či marihuaně.

Dětská poradna v Kladně řešila při svém vzniku před rokem a půl především závislosti na alkoholu, pervitinu nebo marihuaně. Zakrátko v ní ale začaly převažovat děti, které nedají z ruky mobil nebo si po příchodu ze školy pustí počítač a vypnou ho až ve dvě hodiny ráno. Podobně jsou na tom i v jiných místech Česka.

"Loni před Vánoci jsme měli zaregistrovaných 25 takových rodin, teď jich je 109," popisuje nárůst terapeutka Michaela Štáfková, vedoucí ambulance Ada+, spadající mezi služby kladenského Zařízení sociální intervence.

Problémy s moderními technologiemi podle Štáfkové nemají jen děti, ale často i jejich rodiče. Potřeba je tedy pracovat s celou rodinou. Čím dál delší čas strávený u počítačových her nebo na internetu bývá příznakem hlubších potíží. "Rodiče ztratí o dítě zájem. Členové rodiny se méně potkávají, a tak si i méně povídají. Většinu svých problémů nebo nepohod řeší na sociálních sítích," popisuje Štáfková, jejíž poradna poskytuje rodinám pomoc zdarma.

Zdroj, foto a celý článek: ihned.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout