| DETAIL AKTUALITY

BYZNYS S INTERNETOVÝMI HRAMI NA GIBRALTARU SE OBÁVÁ BREXITU. SPOLEČNOSTI BY MOHLY ZMIZET NA MALTU


Odchod Velké Británie z Evropské unie vrhá stín na Mekku internetových her o peníze na Gibraltaru. Tento byznys přitom tvoří až čtvrtinu hrubého domácího produktu této britské kolonie. Na Gibraltaru má povolení k internetovým hrám 30 společností, které zaměstnávají přes tři tisíce lidí různých národností. Podmínky brexitu, o nichž Londýn začal s Bruselem jednat, budou mít dopad i na internetové hry. Hrozí, že se společnosti provozující tyto hry přesunou z Gibraltaru na Maltu.

Gibraltar (Británie) - V chodbách vytesaných k obraně Gibraltarské skály klikají počítače napojené na celý svět. Tyto přístroje určené k sázkám a internetovým hrám jsou hlavním zdrojem příjmů britské kolonie, která si své výsadní postavení hodlá zachovat i po odchodu Británie z Evropské unie, píše agentura AFP.

Gibraltar, enkláva o šesti kilometrech čtverečních, na niž si činí nároky Španělsko, se v posledních 20 letech stala Mekkou internetových her o peníze: sázek na fotbal nebo na britské parlamentní volby, pokeru, rulety i baccaratu.

Počítače centra Continent8 pracují za opancéřovanými dveřmi v tunelu, kde je dosud kancelář, odkud generál Dwight Eisenhower, vrchní velitel Spojenců, řídil v roce 1942 vyloďovací operace v Africe.

Čtvrtina hrubého domácího produktu

Pro 33 tisíc obyvatel Gibraltaru jsou aktivity u Continent8 či v dalších dvou datových centrech Gibraltaru strategické: podle ministra obchodu Alberta Isoly zajišťují 25 procent hrubého domácího produktu, více než kterýkoliv jiný sektor ekonomiky.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout