| DETAIL AKTUALITY

PINGPONGOVÝ PRINC PROHRÁL V KASINU PŘES SEDMNÁCT MILIONŮ. TEĎ HO VYHODILI OD ŽENSKÉ REPREZENTACE


Je čínským národním hrdinou, ale ani to mu nepomohlo. Dvojnásobného olympijského vítěze ve stolním tenisu Kchunga Ling-chueje čeká soud kvůli dluhům z kasina. Navíc přišel o práci u družstva čínských stolních tenistek.

Düsseldorf - Čínskou výpravu na mistrovství světa ve stolním tenisu musel opustit trenér ženského týmu Kchung Ling-chuej, kterého čeká soud kvůli dluhům z hazardu. Vedení národní federace dvojnásobného olympijského vítěze suspendovalo a poslalo z Düsseldorfu domů.

Jednačtyřicetiletý Kchung Ling-chuej, jenž je v Číně považován za národního hrdinu, si podle obvinění předloni půjčil v luxusním singapurském hotelu a kasinu 721.000 dolarů (asi 17,2 milionu korun) a část dluhu dosud nesplatil. Zástupci hotelu na něj proto podali žalobu, kterou se bude zabývat soud v Hongkongu.

Olympijský šampion ve dvouhře z olympijských her v Sydney 2000 a ve čtyřhře z Atlanty 1996 v oficiálním prohlášení přiznal, že si peníze půjčil, když byl v hotelu na dovolené s rodinou a přáteli. Popřel ale, že by sám hrál hazardní hry.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout