| DETAIL AKTUALITY

HERNY OPOUŠTĚJÍ POLSKO KVŮLI NOVÉ LEGISLATIVĚ


Nad online pokerem se začínají zatahovat mračna také v sousedním Polsku. Kvůli novému hazardnímu zákonu, který má platit od dubna, se ze země začaly stahovat první online pokerové herny.

Nový zákon o online hazardu vyhání herny z Polska

S novou hazardní legislativou se nemusí potýkat jen čeští nebo australští online pokeroví hráči. Nový zákon o regulaci online hazardních her schválili na konci roku 2016 také v Polsku a nyní po tříměsíční unijní schvalovací lhůtě vstupuje nová legislativa v platnost. A už se objvují první operátoři, kteří na ní reagují úplným stažením z polského trhu.

O tom, že od prvního dubna v Polsku končí, informovaly minulý týden své affilate partnery online pokerové herny Bet365, William Hill a Betfair, které shodně působí na síti iPoker. Následovaly tak méně známou hernu EnergyBet a sázková kancelář Pinnacle, které přestaly nabízet své služby polským hráčům už dříve tento měsíc.

Od nového polského zákona se původně očekávalo, že online pokerový trh zliberalizuje (online poker se tam dosud pohyboval v tzv. šedé zóně, podobně jako v Česku před Novým rokem) a operátoři si budou moct zažádat o herní licence. Tyto předpoklady se ale nenaplnily a zahraniční online pokeroví operátoři v Polsku nebudou moct působit legálně. Kromě toho zákon zachovává stávající 12% daň z obratu na sportovní sázky, která je podle sázkových kanceláří v praxi nepoužitelná a online casinové hry bude moct u našeho severního souseda provozovat pouze jeden monopolní operátor.

Polští hráči nejsou přesto úplně bez naděje na legální online poker. Zákon, který by měl liberalizovat trh online pokeru a online sportovních sázek byl už navržen také, zatím ale ještě nebyl ani předložen k posouzení Evropské komisi.

Zdroj, foto a celý článek: pokerarena.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout