| DETAIL AKTUALITY

LIDÉ U FORTUNY PROSÁZELI REKORDNÍCH 28 MILIARD. ZISK VŠAK FIRMĚ SPADL VÍC, NEŽ SE ČEKALO


Provozní zisk Fortuny klesl o pětinu, čistý téměř o polovinu. Fortuna se rozhodla expandovat do dalších zemí - stane se lídrem v Rumunsku a dvojkou v Chorvatsku. Kromě toho Fortuna podle nové regulace hazardu spustila jako první v Česku on-line kasino.

Lidé u Fortuny loni prosázeli rekordních 28 miliard korun, o téměř čtvrtinu víc než o rok dříve. Fortuna tak poprvé dosáhla na hranici tržeb jedné miliardy eur.

"Přijaté sázky rostly dvouciferně na všech našich klíčových trzích, primárně vlivem rostoucího online sázení zejména přes mobilní zařízení, zatímco sázení na pobočkách rostlo jednociferně," uvedl v tiskové zprávě šéf Fortuny Per Widerström.

Sázkaři u české firmy, která působí i v okolních zemích, také víc prohrály - rozdíl mezi vsazenými částkami a penězi vyplacenými na výhrách činí 4,1 miliardy korun. To je zhruba o desetinu více než loni. Tato částka tedy neroste tak rychle vsazené částky. Podle šéfa Fortuny Widerströma za to může "nepříznivý vývoj sportovních výsledků". Jinými slovy - sázejícím se nedařilo víc než v předchozích letech.

Ačkoliv lidé u Fortuny víc sázejí, její zisk loni výrazně klesl. A to jak ten provozní, tak i čistý. Provozní zisk EBITDA klesl o 18,5 procenta na 600 milionů korun. Firma přitom už dřív varovala, že zisk jí klesne, hovořila ale o rozmezí 10 až 15 procent.

Ještě větší propad je patrný v případě čistého zisku, které klesl téměř o polovinu na 300 milionů korun. Analytici oslovení agenturou ČTK přitom očekávali rozmezí mezi 330 až 400 milionů korun.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout