| DETAIL AKTUALITY

ZÁVISLOST NA POKERU A GAMBLERSTVÍ


Gamblerství je závislost na hazardních hrách obecně. I když se naplno projevuje zejména při hraní výherních automatů, pokeroví hráči se jí nemusí nutně vyhnout. Vždy je dobrá osvěta a vědět, kdy přestat. Přeci jen je gamblerství opravdu nebezpečnou závislostí, se kterou si není dobré lehkomyslně zahrávat.

Co je to gamblerství a závislost na pokeru

Gamblerství je patologická potřeba hráčství. Nejčastěji jí trpí hráči výherních automatů, ale ani hráči pokeru nebo třeba kurzoví sázkaři nejsou stoprocentně v bezpečí a obecně se gamblerem ve špatném slova smyslu stát hráč jakékoliv hazardní hry. Hráči jsou lákáni velmi rychlým a vcelku snadným ziskem velkého množství peněz, což dělá hry opravdu velmi lákavé a ani osvěta nebo fakt, že jsou hry nastaveny vždy ve prospěch herny na lákavosti výher nic moc nezmění.

Co se samotného pokeru týče, tak tam se gamblerství typicky nevypěstuje tak často. Naše zákony ale udělali z pokerových klubů casina a jejich pravidelným navštěvováním, případně kvůli neustálému propojování online pokeru s online casiny, si hráči mohou vyzkoušet jiné hry, které jsou pro vypěstování závislosti mnohem nebezpečnější.

Gamblerství se nezačne projevovat nárazově, ale začne se vkrádat spíše velmi pozvolna. To z ní dělá zákeřnou formu závislosti, protože změny v chování nemusí být na první pohled tak vidět a ani samotný hráč nebo jeho okolí si nemusí ničeho všimnout. Plně projevenou závislost je potřeba aktivně léčit, i když samozřejmě je nejlepší prevence.

Gamblerství a jak se projevuje

Závislost na hazardních hrách se projevuje třemi fázemi, které postupně přichází a kdy je každá vážnější, než ta předchozí. Hráč nemusí přijít ani do jedné fáze, pokud svou hru zná, ví jak je nastavena, nebo se hrou opravdu pouze jen baví, klidně i o peníze. Pokud ale má sklony k závislostem, typicky vše proběhne takto:

Fáze vyhrávání - hráč je obvykle ke gamblerství uchycen právě v této fázi, kdy si "čuchne" k tomu, jak snadné je teoreticky si danou hrou vydělat. Trefit pár pokerových turnajů v hodnotě i několika měsíčních platů, ovšem pouze se zlomkem stráveného času, který je ještě navíc zábavou, je lákavá představa.

Zdroj, foto a celý článek: pokerarena.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout