| DETAIL AKTUALITY

JAPONCI SNÍ O SVÉM LAS VEGAS, PARLAMENT ZLEGALIZUJE HAZARD


Sázení už nebude v Japonsku nelegální, země chce hazardem nalákat více turistů.

Horní komora japonského parlamentu schválila legalizaci hazardu. Navrhovatelé vidí v povolení kasin stěžejní podporu pro vizi premiéra Šinzó Abeho – přilákat do Japonska více turistů a podpořit ekonomiku. Návrh má podporu vládnoucí Liberálně demokratické strany a konzervativní opozice Nippon Ishin no Kai. Dolní komora by měla s největší pravděpodobností zákon schválit ve čtvrtek.
 
Kasina jsou ve třetí největší světové ekonomice dodnes zakázaná. Analytici oslovení CNN však odhadují, že by japonský herní průmysl měl vygenerovat více než 30 miliard dolarů ročně (zhruba 762 miliard korun).
 
O vstup na japonský trh se zajímají velké nadnárodní hazardní společnosti, jako jsou Las Vegas Sands nebo MGM Resorts. Obě skupiny už provozují kasina a hotely v čínském Macau, které je největším hazardním trhem na světě.
 
Veřejnost se obává růstu organizovaného zločinu
Ačkoliv zákon politici podporují, veřejnost se v souvislosti s povolením hazardu obává nárůstu závislosti na sázení a organizovaného zločinu. Průzkum japonské veřejnoprávní televize NHK ze začátku týdne ukázal, že jen 12 procent respondentů schválení zákona podporuje. Oproti tomu 44 procent lidí s ním nesouhlasí a 34 procent je nerozhodnutých.
 
Poslankyně nejsilnější opoziční Demokratické strany Saori Yoshikawa podle The Japan Times řekla, že hazardní průmysl v Asii ztratil sílu kvůli zpomalení růstu čínské ekonomiky a přemrštěným investicím a Japonsko by nemělo udělat stejnou chybu.
 
Zdroj a celý článek: seznam.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout