| DETAIL AKTUALITY

ZMĚNY 2017: STARTUJÍ PŘÍSNĚJŠÍ PRAVIDLA PRO HAZARD. HRÁČI SE MOHOU OBJEVIT NA 'BLACKLISTU'


V Česku začnou v lednu platit nová pravidla pro hazard. Jeho regulace se zpřísní. Zdanění hazardu bude podléhat dvěma sazbám, 23 a 35 procent. Ministerstvo financí také bude mít možnost blokovat internetové stránky s nepovolenými hazardními hrami.

Paní Zuzana se před časem svěřila, že začala hrát kvůli kamarádce, která pracovala v baru s automaty. „Vždycky když byla v práci, seděla jsem tam u ní, protože jsem nechodila do práce a měla jsem nudu." 

Za šest let prohrála na tři čtvrtě milionu korun. Nový zákon by měl podobné případy omezit. Podle novely se má na technická zařízení, tedy hlavně automaty, vztahovat sazba 35 procent a na ostatní druhy hazardu 23 procent. 

„Jsem přesvědčen, že je to první skutečný zákon, který reguluje hazard, protože současný zákon je z roku 1990. Je to zákon, na kterém jsme pracovali dlouho, porovnávali jsme hazard v rámci EU, i sazby a myslím si, že ten návrh je kvalitní,“ řekl ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, když novelu přestavoval. 

Podle náměstka ministra financí Ondřeje Závodského hlavní změna spočívá oproti současné úpravě v tom, že se zruší takzvaný zvláštní provozní režim. „To znamená, aby ten hazard v takové té nejtvrdší, nejsurovější formě nebyl na očích komukoliv, kdo o něj nejeví zájem, benzínové pumpy, hospody, bary, by měly být zrušeny pro účely hazardu.“

Zdroj, foto a celý článek: rozhlas.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout