| DETAIL AKTUALITY

SAZKA ZA KURZOVÉ SÁZKY PRVNĚ UTRŽILA PŘES MILIARDU KORUN


Stačily čtyři roky, aby Sazka čtyřnásobně zvýšila tržby z kurzových sázek. Loni meziročně vzrostly o 37 procent na 1,3 miliardy korun, čímž poprvé překročily hranici jedné miliardy korun. Zmíněné tržby nyní představují dvanáct procent veškerých příjmů firmy ze vsazených částek na loterijní a číselné hry. Předloni to bylo pouhých 10,5 procenta.

Sazka za to vděčí nejen obecně vyššímu zájmu o internetové sázení, zejména na live betting, tedy sázky přímo v době utkání, ale také tomu, že loni na pobočkách instalovala 220 nových terminálů.

„Je to historický nárůst tržeb způsobený zejména výrazným rozšířením live sázek. Reagovali jsme na potřeby trhu, který celkově výrazně roste právě v oblasti live bettingu,“ uvedl mluvčí Sazky Václav Friedmann. Nárůst loni zaznamenal celý trh. Lidé u sázkových kanceláří prosázeli – bez započítání vyplacených výher – 38 miliard korun. Meziročně to znamená nárůst o 29 procent. Sazka tak se svými 37 procenty rostla mnohem rychleji. Většina trhu, kolem osmdesáti procent, přitom patří dvěma hlavním hráčům, Tipsportu a Fortuně.

Zdroj, foto a celý článek: E15.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout