| DETAIL AKTUALITY

ČEŠI MÉNĚ PROHRÁLI NA AUTOMATECH, CELKEM ALE PROSÁZELI O 14 MILIARD VÍC


Češi loni prosázeli 152,2 miliardy korun, meziročně o 14 miliard víc. Objem sázek na videoloterijních terminálech se snížil o víc než čtvrtinu, lidé ale více utráceli v loteriích či u kurzových sázek přes internet. V tiskové zprávě to ve středu uvedlo ministerstvo financí.

Výhry se meziročně zvýšily o 14,1 procenta na 121,8 miliardy korun. Příjmy ze hry legálních provozovatelů loterií a jiných podobných her tak činily 30,4 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo o miliardu korun více.
Objem sázek stoupl navzdory tomu, že od roku 2014 ministerstvo financí zrušilo přes 17 tisíc herních zařízení.
 
U interaktivních videoloterních terminálů hodnoty vložených částek meziročně poklesly o 16,5 procenta a hodnoty vyplacených výher se snížily o 19,4 procenta. Celkově tak sázející na videoloterních terminálech meziročně prohráli zhruba o tři miliardy korun méně.
 
Méně škodlivé hry? 
Naopak výrazně vzrostl objem vsazených částek v oblasti okamžitých loterií a internetových kurzových sázek. Jejich podíl se každý rok zvyšuje a z hlediska prostředků vsazených do hry dosahuje zhruba čtvrtiny celého trhu.
 
Zvýšení objemu vsazených prostředků bylo patrné rovněž u kostek a karetních turnajů v kasinu.
 
„Považuji za úspěch, že nárůst těchto her nastal na úkor videoloterních terminálů a objem vsazených prostředků se tak přesouvá do méně škodlivých her," řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

 


zpět

nahoru  |  vytisknout