| DETAIL AKTUALITY

JE KVŮLI KVÍZOMATŮM POTŘEBA ZÁKON? ČSSD S ANO JSOU VE SPORU


Provozování tzv. kvízomatů, které kombinují hru o peníze s jednoduchými vědomostními otázkami, se v České republice dosud nedaří účinně regulovat. Nad otázkou, kdo za to může, vznikají v koalici mezi ČSSD a hnutím ANO spory.

Zatímco ministr financí Andrej Babiš (ANO) očekává větší součinnost policie a finančního úřadu, ministr vnitra Milan Chovanec a průmyslu Jan Mládek (ČSSD) tvrdí, že bez nového zákona z dílny šéfa státní pokladny se orgány činné v trestním řízení nehnou. Babiš ale legislativní změnu odmítá.

Zmatek kolem kvízomatů působí podle Chovance často polské certifikáty platné však i pro Českou republiku, podle kterých nejsou kvízomaty typickými herními automaty, a obec je tak nemůže zakázat. Kvízomaty totiž na rozdíl od klasických hracích přístrojů pokládají hráči na počátku hry vědomostní otázku.

Provozovatelé proto tvrdí, že hra je dovednostní, tudíž nespadá pod regulaci loterijního zákona.

„Tento balast skončí tehdy, když přijmeme zákon, který to pojmenuje. Do té doby je policie bezmocná. My jsme zabavili kvízomaty v jižních Čechách, ale dodnes státní zástupci neobvinili žádnou firmu ani člověka, protože je to souboj posudků. Kvízomaty vyřešíme jen tehdy, když přijmeme změnu legislativy,“ řekl Právu ministr vnitra.

Zdroj, foto a celý článek: novinky.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout