| DETAIL AKTUALITY

PODVODNÍCI SI HRAJÍ NA TIPAŘE, SÁZKAŘŮM PRODÁVAJÍ „TUTOVKY"


Sportovní sázkaři upozornili redakci Práva a Novinek.cz na podvodné internetové stránky a e-maily, kde je lidem servírován podmanivý příběh lehce získaných peněz ze zaručených tipů na fotbal a další sportovní klání. S tím, že když pošlou dva až tři tisíce korun, tak tipy získají také a ještě přispějí na dětské domovy. Nic z toho ale není doložitelné.

Jde o stránky Vojtovo sázení na webu a Facebooku a o hromadně rozesílané e-maily nabízející otevřeně dokonce i tipy na podplacené zápasy.
 
Oboje spojuje stejné číslo účtu, kam mají důvěřivci peníze posílat. Na serveru youtube.com jsou amatérská videa, kde mladí aktéři nepřesvědčivě vyprávějí o tom, jak si díky tomu splnili své sny.
 
Jiná videa uživatelů, kterých je ovšem výrazně více, naopak varují před tím, že je to jen bohapusté tahání peněz z kapes sázkařů, a dokládají to zkušenostmi.
 
"Snažili se mi prodat podplacené zápasy, které údajně na sto procent vyjdou."
Jaroslav Zeman
 
„Před několika týdny mi začaly chodit e-maily ze stránky podplacenezapasy.com. Snažili se mi prodat podplacené zápasy, které údajně na sto procent vyjdou. Peníze jsem měl poslat na konkrétní bankovní účet. Poté mi přišel další e-mail ze stránky Vojtovo sázení. Text má velmi podobné znění a hlavně – peníze chtějí poslat na úplně stejný bankovní účet,“ napsal Právu Jaroslav Zeman.
 
Kouzlení s fakty na „svaté“ síti
V prvním případě e-mail za tipy na údajně zaplacené zápasy s kurzem 3,8 žádal 1800 korun, ve druhém dva tisíce za utkání s kurzem 3,5. Na první pohled je jasné, že se jedná o podvod. Ovlivňování sportovních utkání a sázení na ně je totiž trestný čin, který zde takto někdo otevřeně nabízí.
 
Zdroj, foto a celý článek: novinky.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout