| DETAIL AKTUALITY

JARMILA NOVOTNÁ: FALEŠNÁ HAZARDNÍ HRA MATĚJE HOLLANA


Několik let pilně plnil současný brněnský náměstek noviny a televizní stanice svým spravedlivým bojem proti kamenným hernám a kasínům. V duchu hesla „účel světí prostředky“se neohrožený posel dobra nikdy neštítil polopravd ani vyslovených lží.

Permanentní mediální masáž nakonec přinesla své ovoce a ovlivnila veřejné mínění natolik, že legální podniky se staly synonymem zla, podvodů a korupce. Byť naprosto nepodloženě. Kdokoli se dnes pokusí podívat na problematiku loterií realisticky a s nadhledem, je okamžitě označen jako zaprodanec hazardu. Pokud se takové nepředloženosti dopustí politik, dostane obratem nálepku zlobbovaného korupčníka. Ministrovi financí se tento termín dokonce zalíbil natolik, že jím iracionálně častuje své názorové oponenty namísto tradičnějších invektiv.

Úspěšné tažení Fronty aktivního otravného dobra pod vedením Matěje Hollana dokazuje i množství prohibičních vyhlášek napříč republikou. Doposud však nejslavnější vítězství utrpělo Brno. Nejenže ze svého území vyhnalo legální loterní firmy a zmařilo jejich investice, ale zlikvidovalo i místní živnostníky podnikající v tomto oboru, kteří činnost buďto „dobrovolně“ ukončili nebo byli postaveni mimo zákon. Finanční důsledky pro městský rozpočet, stejně jako rozmach nelegálních heren již Matěje Hollana nezajímají. Není to jeho starost. Nakonec: „Když se kácí les, létají třísky,“ sdělil zaměstnancům uzavíraných podniků. Zdá se, že DOBRO v Brně tedy definitivně zvítězilo. I výsledky komunálních voleb tomu odpovídají.

Ale tím boj za lepší a zdravější společnost zdaleka nekončí. Nově se hnutí Žít Brno, pod vedením Matěje Dobrotrusného a Svatíka Bartíka zapojilo do projektu jihomoravského hejtmana Michala Haška: „První kraj bez hazardu“. Není sebemenších pochyb, že jde o bohulibý počin. (Nebo se už podle těchto aktivistů říká alláhumilý?) Ať je to jak chce, je jasné, že všechna doupata hříchu je nutno z jihu Moravy vymést. I kdyby se od Uherského Hradiště odtrhnouti měli.Jen mi s tím vším ani za mák nekoresponduje následující dopis starostům všech brněnských městských částí: V Brně 16. října 2015 ...

Zdroj, foto a celý článek: svobodneforum.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout