| DETAIL AKTUALITY

ČERNÝ HAZARD JE PROBLÉM, ON-LINE SÁZKY VŠAK ČECHŮM NEVADÍ


Většina Čechů si slovo hazard spojí s klasickým pokoušením štěstí u herních automatů nebo ve videoloterijních terminálech. Alespoň to vyplývá z nově provedeného průzkumu agentury Phoenix research on-line.

Jen 18 procent z dotázaných si hazard v Česku představí jako blikající kasino a pouze necelých sedm procent vnímá jako hazardní hraní takzvané kvízomaty. Co se sázení přes internet a losování výherních čísel týče, tyto aktivity se u nás těší oblibě i shovívavosti, s hazardem si je spojuje minimum dotázaných. 

Novela loterijního zákona, jejímž podstatným bodem je povinná zavírací doba heren, povede podle třetiny oslovených k zvýšení počtu nelegálních heren. Jen o půl procenta méně lidí očekává nárůst černého hazardu. Podle 18 procent dotázaných se v souvislosti s novelou nic nezmění. Necelých 15 procent respondentů věří, že se díky úpravám loterijního zákona podaří snížit množství heren a stávající situace se do budoucna zlepší.

Za největší problém tuzemského hazardu Češi považují černý hazard. Jako zdůvodnění dotázaní uváděli, že jim vadí, protože pak nedochází k odvodu daní do státního rozpočtu. Asi 23 procent považuje za nejhorší nelegální herny. Pro téměř pětinu respondentů jsou největší potíží s hazardem herny v blízkosti škol. Desetina lidí pak vnímá problém s hazardem v souvislosti s kriminalitou. Ještě méně lidem dělá starost závislost na hraní, zdůraznilo ji něco přes pět procent. Další respondenti uváděli jako problém přímo kasina.

Na otázku "Co Češi konkrétně vnímají jako černý hazard" odpověděla většina, téměř 69 procent, že nelegální herny. Více než čtvrtina oslovených se nedokázala přiklonit k žádné z možností. A jen necelého půl procenta dotázaných chápe výraz černý hazard jako nelegální internetové sázení.

Zdroj, foto a celý článek: tyden.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout