| DETAIL AKTUALITY

LOŇSKÝ ROK BYL PRO HAZARD REKORDNÍ. LIDÉ SNÍ O ZBOHATNUTÍ


Češi loni ve všemožných hazardních hrách nechali neuvěřitelných 138 miliard korun, o 14 miliard víc než v roce předchozím.

Aktuální data z výroční zprávy o hazardním hraní v České republice ukazují, že v roce 2014 došlo k nárůstu počtu osob, které mají zkušenosti s hazardním hraním, ať už v hernách, sázkových kancelářích či na internetu, kde působí celá řada nelicencovaných subjektů.

Za rok 2014 dosáhly vklady do hazardních her v ČR v souhrnu 138,1 mld. Kč, vyplaceno bylo 106,7 mld. Kč, příjmy provozovatelů ze hry (neboli prohry hráčů) dosáhly 31,4 mld. Kč. Oproti roku 2013 došlo k nárůstu příjmů ze hry o 9,8 %. Zejména trh s on-line hazardním hraním zaznamenává v posledních letech prudký nárůst. V roce 2014 dosáhl objem internetových kurzových sázek 29,4 mld. Kč a příjmy ze hry byly 3,3 mld. Kč s meziročním nárůstem 34 %.

Češi hrají také na on-line portálech nelicencovaných v ČR, a to podle odhadu ministerstva financí minimálně ve stejné míře jako na těch oficiálních. V roce 2014 inkasovaly veřejné rozpočty z odvodu z hazardních her 7,92 mld. Kč. Z celkových 7,92 mld. Kč připadlo 2,40 mld. Kč (30 %) státnímu rozpočtu, zbylých 5,52 mld. Kč bylo rozděleno do obecních rozpočtů. Míra a síla regulace na obecní úrovni roste, což se projevuje také v redistribuci příjmů z hazardu do obecních rozpočtů, neboť ty závisí do značné míry na počtu schválených hracích přístrojů na území obce.

Zdroj, foto a celý článek: marketingsales.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout