| DETAIL AKTUALITY

VALENTA BUDE UČIT ŘEKY HAZARD. SYNOT DO ZEMĚ DODÁ AUTOMATY ZA STAMILIONY


Loterijní společnost Synot získala v Řecku zakázku v hodnotě desítek milionů eur. Skupina dodá do země na dvě tisícovky videoloterijních terminálů. Smlouva na dodávku strojů byla se společností OPAP podepsána právě v těchto dnech. "Pro skupinu Synot jde o velmi významný krok. Ve vypsaném tendru, do kterého se zapojovali dodavatelé z celého světa, jsme uspěli jako jediný evropský dodavatel," uvedl Ivo Valenta, který skupinu ovládá.

Synot by podle něj mohl uspět také v druhém kole výběrového řízení. „Společnost OPAP totiž připravuje další kolo tendru, a to na 18 500 kusů videoloterijních terminálů,“ podotkl Valenta.

V Řecku dosud platila v provozu loterií prohibice, zákonodárci ji schválili asi před devíti lety. „Během této doby však zemi zaplnilo přibližně 150 tisíc nelegálních herních zařízení a stovky černých heren. Stát se proto rozhodl tento segment podnikání opět zlegalizovat a dát mu jasná pravidla,“ uvedla mluvčí skupiny Magda Pekařová. Synot v Řecku plánuje investice i v jiných oblastech, zejména v IT technologiích, telekomunikačních službách či podpoře sportu a cestovního ruchu.

Už ve 13 zemích|

Skupina Synot již expandovala do 13 zemí a vyhledává další trhy. Nyní působí hlavně v Evropě, kde chce vstoupit také na online trh, severní Africe a nově i v Asii. Celkově zaměstnává asi tři tisíce lidí, její roční obrat je kolem 12 miliard korun. 

Zdroj, foto a celý článek: e15.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout