| DETAIL AKTUALITY

REKORDNÍ ZÁTAH PROTI ONLINE GAMBLINGU V ČÍNĚ


Během největšího zákroku proti nelegálním online sázkovým kancelářím v čínské historii bylo zabaveno na několika účtech v různých bankách 330 milionů yuanů (okolo 54 milionů dolarů). Zadrženo bylo podle policie 1 071 osob, které umožňovali sázení na nelegálních internetových stránkách. Velká část peněz pocházejících z nelegálního sázení se navíc zmrazit nepodařila, protože se pohybují na účtech nelegálních soukromých bank.

Zátah, o kterém informovala čínská policie minulý týden, probíhal pod názvem "Operace 221" během druhé poloviny loňského roku. Pětset sedmdesát zadržených zůstává stále ve vazbě. Patnáct z nich je stíháno za provozování nelegálních stránek, více než tisíc lidí je podezřelých z napomáhání v této činnosti.

Celá skupina měla být organizována a vedena dvěmi muži z města Shantou v provincii Guangdong, kteří spustili téměř dvěstě stránek předevšim na serverech v Thajsku. Lidé na nich mohli sázet především na výsledky čínské státní loterie. Přestože je jakékoliv sázení kromě oficiální státní loterie zakázané, na ilegálních stránkách prosázelo 400 000 uživatelů měsíčně 400 milionů yuanů.

Jakákoliv forma hazardu včetně pokeru je v Číně zakázaná už od roku 1949 a jedinou vyjímkou je právě státní loterie, zvláštní pravidla mají provincie Macau a Hong Kong. Macau je známé jako několikanásobně větší asijské Las Vegas a za těmi nejvyššími pokerovými hrami s asijskými byznysmeny sem vyráží i američtí a evropští profíci. Místní kasína ale nezažívají nejpříznivější období zejména kvůli protikorupční kampani vedené čínským prezidentem Xi Jinpingem.

Zdroj, foto a celý článek: pokerarena.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout