| DETAIL AKTUALITY

ON-LINE SÁZENÍ SE BLÍŽÍ K VRCHOLU


Když v prosinci 2008 získaly sázkové kanceláře první licence pro provozování internetového sázení, doufaly, že by mohly tržby z on-line tvořit až třetinu celkových tržeb. Skutečnost ale jejich představy překonala. Loni tak podíl tržeb z on-line sázení překonával v průměru osmdesát procent.

Tomu kromě rozvoje mobilních technologií a zvyšování pokrytí i rychlosti internetu v České republice ale loni nahrály i velké sportovní akce v čele s fotbalovým mistrovstvím světa. „Trend bude pokračovat i v následujícím období, přirozeně v podílovém vyjádření už ne tak dramaticky. Nicméně rozmach on-line sázení je základním faktorem ovlivňujícím rostoucí ukazatele hospodaření společnosti,“ uvedl mluvčí tuzemské dvojky Fortuny Petr Šrain.

Kromě tržeb tak z on-line začíná pocházet i většina výher z kurzového sázení. U Fortuny výhry z on-line překonaly výhry z kamenných poboček již druhý rok po sobě. Na internetu loni u Fortuny stouply o téměř třetinu na 67 milionů eur (asi 1,8 miliardy korun), zatímco z kamenných poboček to bylo jen 58 milionů eur.

Rozmach technologií a zvyšování pokrytí i rychlosti internetu přilákaly nové sázkaře

Růst sázení po internetu těžil podle Fortuny z pokračujícího rozvoje „live sázení“, tedy možnosti si vsadit ještě v době konání fotbalového či hokejového utkání, a živých streamovaných přenosů za podpory spolupráce se společností Bwin party.

„S dalším postupným přechodem byznysu z retailu na on-line počítáme nejenom v Česku, ale na všech trzích, kde Fortuna působí,“ dodal Šrain. U tuzemské jedničky je propast mezi on-line a kamennými pobočkami ještě výraznější. Loni za pololetí přijal Tipsport sedmaosmdesát procent všech sázek prostřednictvím internetu. Jen zbylých třináct procent bylo podáno v tradičních provozovnách. „Obecně je rozpoznatelné, že nárůst zájmu o internetové sázení, který začal okamžikem, kdy bylo v tuzemsku českým licencovaným sázkovým kancelářím zákonem umožněno přijímat on-line sázky, již dosáhl svého pomyslného vrcholu,“ řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Zdroj, foto a celý článek: e15.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout