| DETAIL AKTUALITY

PŘÍJMY Z HAZARDU NA MACAU LONI POPRVÉ OD 2001 KLESLY


Hongkong - Příjmy z hazardních her na Macau se loni snížily o 2,6 procenta na 44,1 miliardy USD (1,01 bilionu Kč). Příjmy byly nižší poprvé od liberalizace kasin v roce 2001. Macao je jediným místem na čínském území, kde jsou hazardní hry legální, a je největším hráčským centrem na světě. K poklesu přispěl boj Pekingu proti okázalému utrácení veřejných činitelů, který způsobil pokles počtu bohatých hráčů, napsala agentura Reuters.

Navzdory poklesu jsou příjmy z hazardu na Macau téměř sedminásobně vyšší než příjmy amerického Las Vegas, druhého největšího centra hazardu na světě.

V samotném prosinci příjmy podle údajů úřadu pro kontrolu a koordinaci hazardu klesly o rekordních 30,4 procenta. Nižší byly již sedmý měsíc za sebou.

Vedení kasin a analytici připisují pokles příjmů boji proti extravaganci a korupci, kterou spustil čínský prezident Si Ťin-pching. Ten navštívil v prosinci Macao, aby zde oslavil 15. výročí předání Macaa do správy Číny. Vládní kampaň odradila od návštěvy kasin v oblasti bohaté čínské návštěvníky, kteří sázeli vysoké částky.

Poklesl příjmů stáhl dolů i akcie provozovatelů kasin obchodovaných na burze v Hongkongu. Akcie těchto firem loni klesly o 32 až 51 procent, zatímco hlavní index hongkongské burzy oslabil pouze o dvě procenta.

Bývalé závislé území pod správou Portugalska tvoří poloostrov Macao a dva malé ostrůvky Taipa a Coloane o celkové rozloze 27 kilometrů čtverečních. Má zhruba půl milionu obyvatel a je jedním z nejhustěji osídlených území na světě.

Zdroj, foto a celý článek: financninoviny.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout