| DETAIL AKTUALITY

DALŠÍ NEPLATNÉ REFERENDUM O HAZARDU - V OLOMOUCI


Olomouc – Referendum o zákazu hazardu v celé Olomouci není závazné. K urnám přišlo v pátek pouze 8,2 procenta voličů, většina z nich byla pro zákaz heren. Aby byl plebiscit o zákazu hazardu na celém území města pro radnici závazný, muselo by se ho zúčastnit alespoň 35 procent lidí. Nebylo to přitom první hlasování o hazardu, které provázel malý zájem občanů.

V olomouckém referendu hlasovalo 6 689 oprávněných voličů. Pro zákaz se vyslovilo 6 389 lidí. Opačný názor mělo 247 voličů a dalších 21 se zdrželo. "Výsledky referenda jsou jasným signálem toho, že naprostá většina Olomoučanů podporuje aktuální kroky vedení města. Spatřujeme je v pokračování nastoupené redukce hazardu ve městě. Je vidět, že bezmála 92 procent lidí oprávněných v referendu hlasovat, chápe, že jsme se vydali správným směrem," komentoval výsledky primátor Olomouce Antonín Staněk (ČSSD).

Rada nedávno ustavila pracovní skupinu, která se zabývá další redukcí hazardu v Olomouci a měla by zpracovat návrh nové vyhlášky. Materiál chce vedení města předložit zastupitelům na konci prvního čtvrtletí příštího roku.

Referendum o zákazu hazardu, za jehož vypsání byla v Olomouci zorganizována petice, začalo v pátek ve 14:00 a skončilo ve 22:00. Na zajištění hlasování se v 89 hlasovacích okrscích se podílelo 400 lidí. Náklady na referendum radnice předběžně odhadla na 1,4 milionu korun.

Zdroj, foto a celý článek: ceskatelevize.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout