| DETAIL AKTUALITY

KDO CHCE PROVOZOVAT AUTOMATY, BUDE SI MUSET VYDRAŽIT LICENCI


Praha – O třetinu méně herních přístrojů a přísnější pravidla pro kasina, herny, ale i pro samotné hráče. S tím vším počítá nový loterijní zákon, jehož předlohu má Česká televize k dispozici. Vláda by měla normu projednat ještě do konce roku, platit by měla od ledna 2016. Stát třeba počítá s novým systémem udělování licencí pro provozovatele hazardu – budou se dražit, podobně jako emisní povolenky.

Do automatů a videoloterijních terminálů Češi každoročně naházejí téměř 66 miliard korun. Teď se ale počet přístrojů výrazně zredukuje. Ze současných zhruba 57 000 jich má za rok zbýt jenom 40 000. Přesně tolik licencí totiž stát na přístroje vydá a zájemci budou mít jedinou možnost jak je získat – dražbou. "Dražba bude probíhat elektronicky a budeme dražit licence po deseti kusech na deset technických zařízení," vysvětluje náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Teprve ten, kdo vydraží licenci, bude moci požádat o povolení pro konkrétní adresu. S umístěním automatů však bude muset ještě souhlasit obec. A pokud například lidé v referendu rozhodnou, že hazard na svém území nechtějí, bude se muset majitel licence přestěhovat jinam.

Firmy jsou proti, starostové pro

Licence se mají dražit na dobu jednoho roku. To se hazardním firmám nelíbí. "Dovedete si představit, že pro zainvestované provozovny, které stály třeba desítky milionů, by si podnikatel měl znova kupovat právo a jen na jeden rok?" ptá se Petr Vrzáň, prezident Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů, který proti větší regulaci odvětví dlouhodobě protestuje

Zdroj, foto a celý článek: ceskatelevize.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout