| DETAIL AKTUALITY

VALENTŮV SYNOT DODÁ DO ŘECKA VIDEOLOTERIJNÍ TERMINÁLY. A ROZJÍŽDÍ BYZNYS I MIMO HAZARD


Společnost Synot miliardáře a čerstvého senátora Iva Valenty získala zakázku od řecké státní loterie OPAP, v níž má významný podíl český finančník Jiří Šmejc. Dodá jí videoloterijní terminály. O víc než 16 tisíc přístrojů, které by měly být na tamní trh instalovány do konce roku 2015, se podělí s italskou G-Tech, britskou Inspired a zámořskou Scientific American.

Valenta doufá, že tato zakázka otevře dveře Synotu i na jiném než jen loterijním trhu v zemi. Podobně firma přemýšlela při nedávné expanzi do Španělska a státech bývalé Jugoslávie.
Ke změně profilu Synotu z loterijní firmy na společnost podnikající v řadě jiných odvětví, ji vedou také klesající tržby z hazardu způsobené zpřísňující se regulací na zatím stále klíčovém českém trhu. Aktivity napojené na loterijní byznys tvoří u skupiny Synot zhruba polovinu tržeb, poslední roky přitom podíl klesá.
V roce 2012 skupina Synot utržila 12,5 miliardy korun, loni to bylo 12 miliard. "Podle předběžných odhadů za rok 2014 dosáhne celá skupina obratu v celkové výši téměř 11,6 miliard korun. Provozní hospodářský výsledek těchto společností se bude pohybovat ve výši přibližně 733 milionů," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Valenta.
 
Dá se expanze na trhy, které na rozdíl od Česka rozvolňují legislativu, chápat také jako záchrana vašeho loterijního byznysu?
 
Jakákoliv expanze do zahraničí především posiluje dobré jméno celé naší značky. V případě Řecka jde o specifickou situaci, kdy jsme byli jako jeden ze světových dodavatelů herních zařízení osloveni tamní společností OPAP, která má v Řecku na provoz loterií monopol. K tomu, že se na nás obrátili, bezpochyby napomohl fakt, že máme za sebou víc než dvacet let zkušeností v této oblasti podnikání. V Řecku ale plánujeme investice i v dalších oblastech našeho podnikání, jako jsou IT technologie nebo telekomunikační služby.
Zdroj, foto a celý článek: ihned.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout