| DETAIL AKTUALITY

INICIATIVA KRITIZUJE RESORT FINANCÍ KVŮLI STUDII O HAZARDU


Praha - Iniciativa Loterie bez hazardu zastupující pracovníky v loterijním průmyslu chce kvůli studii o dopadech hazardu podat trestní oznámení na ministerstvo financí. Kvůli zakázce na vypracování studie také podala podnět Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Uvedla to dnes za iniciativu její předsedkyně Jarmila Novotná. Ministerstvo financí pochyby odmítá, studii prý zpracoval nejlepší ústav na tuto problematiku v ČR.

"Studie mapující společenské náklady na hazardní hraní v České republice je neobjektivní a zavádějící, ´ušitá na míru´ odpůrcům hazardu, což je patrné na první pohled. Proto ji chceme nechat prověřit, případně v tomto směru podat trestní oznámení," uvedla Novotná. Ve studii prý schází podstatné informace a naopak jsou v ní uvedeny náklady, které s provozem loterií nesouvisí. "Vůbec nechápu, kde tvůrci vzali data, která zde uvádějí, ani to, jak mohou ekonomickou studii dělat lékaři," dodala.

Náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který má oblast hazardu na starost, výtky odmítá s tím, že studii zpracovávalo Psychiatrické centrum Praha. "Pseudoodborné námitky k té studii jsou legrační. Zpracoval ji nejlepší ústav na tuto problematiku u nás pod vedením renomovaného světově uznávaného profesora Cyrila Höschla," reagoval Závodský.

Zdroj, foto a celý článek: financninoviny.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout