| DETAIL AKTUALITY

FORTUNĚ STOUPL ZISK O 21 PROCENT. ZVÝŠILY SE SÁZKY I VÝHRY


Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group za tři čtvrtletí vzrostl meziročně hrubý provozní zisk o 21,1 procenta na 22 milionů eur, zhruba 612 milionů korun. Lidé prosázeli více, ale také více vyhrávali. Největší podíl na zisku si Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group za tři čtvrtletí vzrostl meziročně hrubý provozní zisk o 21,1 procenta na 22 milionů eur, zhruba 612 milionů korun. Lidé prosázeli více, ale také více vyhrávali. Největší podíl na zisku si stále drží sportovní sázení.

Hodnota přijatých sázek proti loňsku stoupla o 21,3 procenta na 491,6 milionu eur, přibližně 13,7 miliardy korun, a výhry se zvýšily o 16,6 procenta na 97,2 milionu eur, asi 2,7 miliardy korun. Sportovní sázky činily 13,4 miliardy korun, což je růst proti loňsku o 21,8 procenta. Meziročně stoupl i podíl loterijních sázek, ale mnohem mírněji - o 4,4 procenta na 322,5 milionu korun.

Hrubé výhry z kurzového sázení činily asi 2,56 miliardy korun, což je meziročně o 17,8 procenta více. Více než polovina z toho připadla na výhry z kurzového sázení po internetu, které vzrostly o více než třetinu. Hodnota výher z kurzového sázení na pobočkách vzrostla o 3,8 procenta. Hrubé výhry z loterie naopak mírně klesly, a to o 0,7 procenta na 144,6 milionu korun.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Zdroj, foto a celý článek: e15.cz

 


zpět

nahoru  |  vytisknout