| DETAIL AKTUALITY

KRUPIÉŘI NA DLAŽBĚ. BÝVALÝ HRÁČSKÝ RÁJ ZAŽÍVÁ STRMÝ PÁD


I pro chudší Čechy, kteří zavítali do New Yorku, to býval příjemný výlet za hazardem. Do nedalekého Atlantic City, druhého největšího města s kasiny v USA, bylo možné se nechat zdarma svézt autobusem. A jako bonus dostal každý do začátku žetony v hodnotě deseti dolarů. Výlet stále nepozbyl na jisté zajímavosti, ale dnes je to do místa, jež zažívá těžkou krizi a kde na dlažbě skončily tisíce pracovníků moderních hráčských doupat.

V Atlantic City zavírá brány jeden prestižní objekt za druhým. Budoucnost města nevypadá nijak růžově. V uplynulých letech muselo skončit 12 megakasin, osm se jich zatím drží. Práci ztratilo odhadem až 10 tisíc lidí, kteří si vydělávali na živobytí v hazardu. To je na město, které má zhruba 40 tisíc obyvatel, hodně vysoké číslo.

Od roku 2006 se zde příjmy z hraní snížily téměř o polovinu - z 5,2 miliardy na 2,9 miliardy dolarů (asi 58 miliard Kč) za rok.

Začátkem září zavřel slavný luxusní Revel a jen týden po něm Trump Plaza. Jaká je v Atlantic City dezolátní situace, ukazuje výstižně právě nynější nucená dražba Revelu. Obří kasino s hotelem otevřelo teprve roku 2012, náklady na stavbu 47patrového rezortu se vyšplhaly na 2,4 miliardy dolarů (asi 48 miliard Kč).

Zdroj, foto a celý článek: tyden.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout