| DETAIL AKTUALITY

ČÍNA - HAZARD V MACAU KLESL JIŽ ČTVRTÝ MĚSÍC V ŘADĚ


Tak jako v posledním roce ovlivňuje protikorupční kampaň čínské vlády byznys s luxusním alkoholem, což zasáhlo tradiční firmy jako například Pernod Ricard, zlom nastal i v oblasti hazardu. Jak známo jediným místem v Číně, kde lze legálně provozovat hazardní hry je Macau. Loni zde obrat narostl již na sedminásobek ve srovnání s Las Vegas.

Zatímco počátek roku vypadal na pokračování růstového trendu, poslední měsíce přinášejí opak. Nejnovější data za poslední měsíc navíc ukázala na zintenzivnění poklesu byznysu. V září se totiž obrat meziročně snížil o 11,7 % na jen 25,6 mld. patacas (MOP), tj. v přepočtu 3,2 mld. USD, resp. 70 mld. Kč. Oproti letos nejsilnějšímu únoru se jedná o téměř třetinový pokles. Zatímco v létě se mohlo hovořit o vlivu Mistrovsví světa ve fotbale, současná čísla lze přičíst tamním nepokojům, resp. protestům/stávkám zaměstnanců (především za zvýšení mezd).

Připomenout lze, že zmiňovaná speciální měna patacas (MOP) je historicky spojena s Portugalskem. V současnosti je kurzově vázána na hongkongský dolar (HKD).

V souvislosti i s připravovanými dalšími opatřeními vlády, jako zákazu kouření a omezení týkající se tranzitních víz, jsou dnešní čísla další špatným údajem, který dle BHS může dále negativně ovlivnit akcie provozovatele kasin.

Zdroj a celý článek: kurzy.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout