| DETAIL AKTUALITY

OMEZENÍ HAZARDU V ČESKU NARAZILO KVŮLI EU


Samotný návrh novely byl od samého začátku terčem kritiky z mnoha stran. Velmi ostře se proti ní postavili především provozovatelé heren. 

"Je absolutním nesmyslem, že nám vadí regulace hazardu. V Evropě je řada zemí jako třeba Slovensko, Dánsko nebo Německo, kde je hazard velmi rozumně regulován. Výsledkem je ten, že tam hazard slouží především jako zábava pro lidi a jeho negativní vlivy jsou velmi omezeny. A o to bychom stáli i u nás. Navrhovaná novelizace zákona ale nemá hazard regulovat, nýbrž zničit," tvrdí například analytik společnosti Rebuy Stars Petr Jedlička. 

Kritici vedle toho také upozorňují na to, že pokud by novela přišla tak by stát přišel o velké peníze. Nejméně o pět miliard méně by stát utržil na daních, dalších více jak pět miliard korun by pak stát zaplatil v podporách v nezaměstnanosti lidem, kteří by díky novele přišli o práci. Dalším negativním dopadem tohoto návrhu by podle Jedličky byla i skutečnost, že by většina hráčů přešla na internet. 

"V České republice není internetový hazard téměř regulován ani daněn, navíc prostředí internetových sázek je zcela bez limitů, za večer tak klidně může člověk prý prohrát letité úspory, a také ke vzniku ilegálních heren, které s sebou kromě obřích daňových úniků přinášejí i další negativní společensko patologické jevy," říká Jedlička.

A jak se ukazuje, tak Evropská unie dala kritikům novely skutečně za pravdu. Pro mnohé to nebylo ale vůbec překvapením.

Zdroj a celý článek: kurzy.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout