| DETAIL AKTUALITY

NELEGÁLNÍ HAZARD ŽIVOT JE HROU: POLICIE OBVINILA PRVNÍ OSOBU, MLADOU ŽENU


Více než rok poté, co policie zabavila na tři stovky výherních automatů v doposud největší razii proti hazardu, padlo v případu první obvinění. Vyslechla si ho teprve 23letá žena. Ta patří k občanskému sdružení Život je hrou, které policie podezírá, že v Česku provozovalo stovky nepovolených automatů.

Policisté již připravují návrh na podání obžaloby, který dostane státní zástupce během několika týdnů. „V současné chvíli je obviněná jedna žena, ročník narození 1991, ze spáchání trestného činu neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry,“ uvedla pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

„Dá se předpokládat, že to je pravděpodobně pouze bílý kůň,“ řekl serveru Lidovky.cz Martin Svoboda ze sdružení Občané proti hazardu, které bylo jedním z odesílatelů trestního oznámení na Život je hrou.

Obviněná žena je nejen členkou sdružení, ale na její jméno je zároveň psaná jedna z heren na Praze 3. „Policisté v provozovně na Koněvově ulici fyzicky zajistili z 11 výherních automatů asi 5 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Sama třetí městská část přitom také podala na Život je hrou trestní oznámení. "Městská část Praha 3 rozhodně vítá každou iniciativu proti černému hazardu," komentoval první obvinění mluvčí radnice Stanislav Kněnický. Téměř před rokem zakázala Praha 3 všechny herny. Zůstat má pouze 7 kasin.

Realita je ale zatím jiná. "Jsme zklamáni přístupem ministerstva financí, že rušení heren nepostupuje tak rychle, jak jsme si představovali," uvedl Kněnický. Stále je v provozu asi 50 heren. Pokud je ministerstvo nezruší dříve, zaniknou automaticky s koncem roku.

Zdroj, foto a celý článek: lidovky.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout