| DETAIL AKTUALITY

PROBLÉMY S HAZARDEM JE TŘEBA ŘEŠIT KOMPLEXNĚ, ŘÍKÁ ZÁKLÁDAJÍCÍ ČLENKA INICIATIVY LOTERIE BEZ HAZARDU, YVETA CANINIOVÁ Z


ROZHOVOR S Yvetou Caniniovou z Děčína, zákládající členkou iniciativy Loterie bez hazardu, což je nedávno vzniklá iniciativa, která sdružila na 60 tisíc lidí, pracujících v loterním průmyslu, jsme hovořili o hazardu - bez emocí a vystupňované hysterie, se záměrem ukázat celý problém komplexněji a z více stran, ne jen té jediné, mediálně protežované, která hlasitě křičí pouze o zákazech. Ostatně, jak nedávno sdělila kolegyně paní Caniniové, Jarmila Novotná, k cílům zmíněné iniciativy pro ParlamentníListy: „Už nám došla trpělivost a nemohli jsme dále přihlížet tomu, jak na nás malá skupina aktivistů hází hnůj!“

Zaměstnanci heren se v poslední době bouří proti zavíráním heren. Proč by podle vás měl stát nadále tolerovat rozmach hazardu v ČR?

Zaměstnanci nad současnou situací zpočátku jen nechápavě kroutili hlavou, pak se začali opravdu bát o práci a nyní jsou naštvaní a připraveni vyjít do ulic. Rozmach kamenných provozoven, hazardu -  jak tento segment loterií nazýváte, byl přirozenou cestou ukončen již dávno, trh se naplnil a nové adresy téměř nevznikaly. Regulaci samu stát zavedl jednoduchou transparentní formou v podobě 20% loterní daně a paušálního poplatku 55,- Kč za den a hrací místo. Tento vývoj by jistě přirozenou cestou pokračoval dál, nebýt hysterického honu na čarodějnice vyvolaného fanatickými aktivisty za vydatné podpory médií. Stát by měl naopak narovnat situaci v oblasti nelegálních provozů, plodů aktivistického snažení - nově vznikajících kamenných černých heren a nelegálních internetových kasin.

Zdroj, foto a celý článek: krajskelisty.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout