| DETAIL AKTUALITY

ČEŠI NA VOLBY PROSÁZELI ČTVRT MILIARDY. ŠESTKRÁT TOLIK CO MINULE


Objem sázek na prezidentské volby u sázkových kanceláří v ČR dosáhl 285 milionů korun, což je téměř šestkrát více než v roce 2013. Dosavadní rekord v politických sázkách z podzimních sněmovních voleb byl překonán skoro trojnásobně. Souboj bookmakerů se sázkaři byl zhruba vyrovnaný. Nejvyšší výhru vyplatila Fortuna klientovi, který vsadil na obhajobu Miloše Zemana 2,2 milionu korun v kurzu 1,91:1. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které oslovila. Většina z nich už vypsala kurzy na další vývoj.

"Na prezidentské volby jsme přijali 130 tisíc tiketů celkem za 137,5 milionu korun. O druhé kolo byl nakonec téměř totožný zájem jako o první," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Na druhé kolo během dvou týdnů Tipsport přijal sázky jako na první kolo, na které se dalo sázet více než rok.

Souboj bookmakerů se sázkaři byl podle Hadravy vyrovnaný. "Pro oba tábory jsou společenské sázky výzvou a pro stanovení kurzu i složitější disciplínou než stanovení kurzu na sportovní utkání. To se ukázalo třeba při loňských prezidentských volbách v USA. Klientům, kteří vsadili ve vysokém kurzu na Trumpa, jsme tehdy vyplatili kolem 20 milionů korun," uvedl.

Kurzy na sportovní zápasy se v průběhu sázení málokdy mění tak výrazně, jako v případě skončených prezidentských voleb. Před prvním kolem měl Miloš Zeman kurz 1,5:1, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš 2,9:1. Čtyři dny po skončení prvního kola byly kurzy zhruba opačné, za další tři dny už zase naprosto vyrovnané. "Poté začalo vše nahrávat Zemanovi. Průzkumy, debaty, sázela na něj většina tipujících," dodal Hadrava. Před začátkem druhého kola už byly kurzy přibližně stejné jako před zahájením prvního.

Zdroj, foto a celý článek: týden.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout