| DETAIL AKTUALITY

DOBA HÁJENÍ PRO POSKYTOVATELE INTERNETU KONČÍ. KDO NEZABLOKUJE ZAKÁZANÝ WEB, ZAPLATÍ AŽ MILION


Doba hájení pro internetové poskytovatele v Česku končí. Ministerstvo financí začne kontrolovat, jestli provideři skutečně blokují internetové stránky na státní černé listině. Kdo bude nařízení ignorovat a zakázaný web do 15 dnů neznepřístupní pro své zákazníky, může dostat pokutu až jeden milion korun.

Praha - Poskytovatele internetového připojení, kteří neblokují webové stránky s ilegálním hazardem, začne ministerstvo financí pokutovat. Blokovat stránky mají provideři už od ledna, kdy začal platit nový zákon o hazardních hrách. Ministerstvo má stránky nezákonných hazardních firem uvádět na seznamu vyvěšeném na vlastním webu. Poskytovatelé připojení pak musí do 15 dnů svým uživatelům stránky skrýt. Pokud neuposlechnou, hrozí jim pokuta až milion korun. Stránky jsou ale pořád přístupné.

"Zatím jsme nechtěli strašit pokutami. Průběžně si ale zjišťujeme, kdo z velkých providerů na zákon nereaguje. V následujících týdnech s těmi, kteří paragrafy nedodržují, začneme něco dělat," řekl Aktuálně.cz náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který na hazard dohlíží.

První položka se na seznamu objevila 27. července. Firma 1xbet.com, která sídlí na karibském ostrově Curaçao, podle ministerstva nereagovala na výzvy, aby si pořídila pro svůj provoz v Česku licenci. Minulý týden přibyla další stránka thelotter.com. Od té chvíle nastal podle Závodského čas, kdy stát začne internetové poskytovatele za porušení zákona pokutovat.

Na tuzemském trhu působí několik set poskytovatelů připojení, od těch velkých až po malé s několika zákazníky. Je proto otázka, zda ministerstvo dokáže uhlídat skutečně všechny. "Nemyslím si, že je schopno zkontrolovat několik stovek subjektů, které poskytují připojení," varoval Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC spravujícího národní doménu.

Zdroj a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout