| DETAIL AKTUALITY

TOTALITNÍ SEVERNÍ KOREA POVOLILA SÁZENÍ NA KONĚ. KIM SHÁNÍ TVRDOU ZAHRANIČNÍ MĚNU VŠEMI ZPŮSOBY


Nové sankce Evropské unie mají totalitní Severní Koreu úplně odříznout od finančních toků. A zastavit tak vojenské a jaderné ambice režimu vůdce Kim Čong-una. Mezi nová omezení patří úplný zákaz jakýchkoliv investic, prodeje ropy a ropných produktů do KLDR i omezení finančních převodů. Kimův režim se i přesto snaží ke klíčové zahraniční valutě dostat za každou cenu. Včetně povolení domácích sázek a staveb luxusních odpočinkových center, ve kterých Severokorejci platí dolary.

Pchjongjang - Sázení bylo dříve v totalitní Severní Koreji zakázané. Zdejší režim ho trestal až třemi lety nucených prací. Nově ale Pchongjang sázky v omezené míře povolil. Severokorejský vůdce Kim Čong-un se totiž kvůli mezinárodním sankcím zoufale snaží opatřit si zahraniční měnu. A k tomu je každý prostředek dobrý.

Sázky na koně povoleny

Na závodišti jezdeckého klubu Miriam poblíž severokorejského Pchjongjangu se konají pravidelně dostihy. Obyvatelé tady můžou popustit uzdu své sázkařské vášni.Sázet na koně mohou již dvanáctiletí chlapci. Alespoň podle tvrzení oficiální severokorejské tiskové agentury KCNA.

Agentura zveřejnila fotografie stovek nadšenců sledujících závodící koně a záběry z dostihů přinesla i ústřední severokorejská televize.

O rozvoj zdejšího jezdeckého klubu, otevřeného v roce 2013, se zasloužil Kim Čong-un osobně. Původně to bylo výcvikové středisko armádního jezdectva a severokorejský vůdce tady v mládí rád jezdil na koních. Kromě zastřešené jízdárny je součástí klubu několik dostihových drah, restaurace a sauna.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout