| DETAIL AKTUALITY

NA SAZKU SE CHYSTAJÍ FINANČNÍ DETEKTIVOVÉ, KONKURENCE JI VINÍ Z PORUŠOVÁNÍ ZÁKONA. JE TO ZAČÁTEK KONKURENČNÍ VÁLKY, ŘÍKÁ


Tipsport a Fortuna, které ovládají český trh s kurzovými sázkami, spustily tvrdý boj proti konkurenční Sazce.

Ta podle konkurentů vědomě porušuje zákon proti praní špinavých peněz, když dostatečně nekontroluje identitu nově registrovaných hráčů.

Tipsport a Fortuna na ni proto poslaly kontrolu z ministerstva financí a detektivy z Finančního analytického úřadu. Sazka obvinění odmítá.

Tři největší české sázkové a loterijní společnosti si začaly jít tvrdě po krku. Fortuna a Tipsport obvinily Sazku z porušování zákona proti praní špinavých peněz a poslaly na ni kontrolu z ministerstva financí a detektivy z Finančního analytického úřadu. Sazka podle konkurentů nedostatečně ověřuje identitu registrovaných hráčů, firma Karla Komárka a Jiřího Šmejce to odmítá. Pokud by se ale prokázalo, že pravidla porušuje, hrozí jí pokuta až 50 milionů korun − v krajním případě dokonce odebrání licence.

Sazka tvrdí, že jde o moc nad hazardním trhem, kde Češi ročně prosází přes 150 miliard. "Podle nás je to začátek konkurenční války, kterou se snaží Fortuna a Tipsport rozpoutat, a vůbec v ní nejde o ochranu hráčů nebo něco podobného," řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann. O zahájení vyšetřování má podle něj Sazka zatím jen neoficiální informace.

Problém Sazky se týká registrací sázkařů, které jsou od letoška přísnější kvůli nové regulaci hazardu i celoevropskému tažení proti praní špinavých peněz. Fortuna a Tipsport si stěžují, že zatímco jejich noví zákazníci, kteří chtějí sázet na webu, se musí osobně legitimovat na pobočce, Sazka to nevyžaduje.

Zdroj, foto a celý článek: ihned.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout