| DETAIL AKTUALITY

STÁT BOJUJE S NELEGÁLNÍM HAZARDEM. AUTOMATY ZABAVUJE, ALE TRESTAT PROVOZOVATELE HEREN SE MU NEDAŘÍ


Při tažení proti nelegálnímu hazardu stát zabavil za poslední dva roky několik tisíc výherních automatů. A od počátku letošního roku navíc ministerstvo financí začalo regulovat nelegální hazard i na internetu. "Z 55 společností, které mířily na české hráče na konci minulého roku prostřednictvím internetu bez povolení, jsou poslední tři," říká náměstek ministra financí Ondřej Závodský, podle něhož firmy odradily i pokuty za celkem 115 milionů korun. Zatím se ale příliš nedaří trestat ty, kteří nelegální hazard provozují, jinak než zabavováním automatů. Ze statistiky soudů vyplývá, že v roce 2015 byli pravomocně odsouzeni za provozování nelegálního hazardu jen čtyři lidé, loni jich bylo 15.

Praha - Deset let řídil František Myška v Husitské ulici v Praze na Žižkově bar Richi, v jehož zadní místnosti byla - poslední dva roky nelegální - herna. Tu formálně provozovalo občanské sdružení Život je hrou, jehož byl Myška místopředsedou.

Provoz nelegální herny ukončila v dubnu 2013 policie, které i zabavila 14 nelegálních hracích automatů. A Myšku obvinila z neoprávněného provozování loterie, za něž hrozí až šestileté vězení.

Letos v únoru Obvodní soud pro Prahu 3 udělil Myškovi půlroční podmínku. Tento čtvrtek měl případ na stole odvolací Městský soud v Praze. Ten sice verdikt zrušil, ale moc nadějí Myškovi nedal. Prvoinstančnímu soudu totiž přikázal, aby projednal případ znovu s přísnější právní kvalifikací.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout