| DETAIL AKTUALITY

SÁZKY BUDOU JEN NA OBČANKU. KDO CHCE HRÁT U ZAHRANIČNÍ FIRMY, BUDE MUSET NA CZECH POINT


U většiny loterijních společností bude od příštího roku povinná fyzická registrace, registrace na internetu nebude stačit. Povinná registrace se týká technických online her, jako je například ruleta nebo poker, a kurzových sázek.

Každý, kdo si bude od příštího roku chtít vsadit, se u většiny loterijních společností bude muset fyzicky zaregistrovat, internetová registrace nestačí. Zahraniční firmy, které v Česku nemají kamenné pobočky, mohou pro tyto účely využít kontaktní místa Czech Point.

Povinná registrace se týká technických online her, jako je například ruleta nebo poker, a kurzových sázek. Netýká se loterijních her jako Sportka, Eurojackpot nebo Šťastných 10.

"Podle nového zákona o praní špinavých peněz bude nutná verifikace face to face, která se může uskutečnit na pobočkách, nebo třeba také pomocí Czech Pointů. To je alternativní metoda ověření, se kterou zákon počítá a kterou mohou využít zahraniční provozovatelé," uvedla mluvčí ministerstva financí Kateřina Vaidišová.

Czech Pointy se nacházejí na městských úřadech, na pobočkách České pošty a Hospodářské komory, u ČSOB nebo některých notářů. Nový zákon o hazardu, který začne platit od příštího roku, s povinnou fyzickou registrací nepočítal.

Zdroj, foto a celý článek: aktuálně.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout