| DETAIL AKTUALITY

SAZKA SLAVÍ ŠEDESÁTÉ NAROZENINY, OD PŘÍŠTÍHO ROKU BUDE MOŽNÉ SÁZET PŘES MOBILY


Šedesát let a tisíce milionářů. Sazka rozdává stále vyšší počet výher a v září dokonce padla druhá nejvyšší výhra v historii Sportky - přes 200 milionů korun.

Historie Sazky se bude psát dál, "sázková kancelář" se totiž chystá na novou etapu a vstoupí do digitálního prostředí. Všechny hry bude od roku 2017 možné hrát také na počítačích, tabletech nebo mobilních telefonech.

Společnost Sazka byla založena jako náhrada státního podniku STASKA (Státní sázková kancelář), která ukončila činnost kvůli politickým a ekonomickým těžkostem v souvislosti s budováním socialistického státu. Státní výbor pro tělesnou výchovu a sport tehdy žádal o znovuzaložení společnosti pro organizované sázení. A v roce 1956 vláda vyslovila souhlas se zřízením Sazky, hlavně díky inspiraci v zahraničí, kde výtěžky z loterií pomáhaly financovat rozvoj sportu. V současné době je Sazka členem nadnárodní investiční skupiny KKCG.

První sázkovou hrou v roce 1956 byla stejnojmenná Sazka, v níž se sázelo na výsledky sportovních utkání. Díky příznivému ohlasu veřejnosti (za 12. týdnů bylo prosázeno téměř 65 milionů korun) bylo schváleno založení loterní hry Sportka.

Zdroj, foto a celý článek: mam.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout