| DETAIL AKTUALITY

ON-LINE KASINA SPUSTÍ I ČESKÉ FIRMY, UTKAJÍ SE O MILIARDY


Nové zákony regulující hazard umožní i tuzemským firmám spustit od ledna internetová kasina včetně rulety a karetní hry v čele s pokerem. Utkají se o nový trh, jehož velikost by podle prvních dostupných odhadů mohla činit řádově miliardy korun.

Tuzemské loterní a sázkové firmy s nedočkavostí vyhlížejí leden příštího roku. Po letech plánů totiž budou moci spustit internetová kasina, pokerové turnaje a další hry, což dosud legislativa neumožňovala. Podle dostupných odhadů z trhu se přitom bude hrát o balík peněz v řádu miliard korun ročně, ne-li více. Slibují si nejen posílení svých příjmů, ale i srovnání kroku s nabídkou zahraničních on-line sázkových kanceláří.

Firmy typu bwin či bet-at-home tyto hry již nabízejí přes zahraniční weby provozované v češtině bez české licence a podle státu i sázkovek tedy nelegálně. I ony ale budou moci od příštího roku o licenci požádat a podnikat v Česku stejně jako tuzemské firmy. „Sázkové kanceláře internetové kasino spustí, protože musí být konkurence schopné na nově otevřeném trhu,“ míní šéf Asociace provozovatelů kursových sázek Marek Herman.

Podle zkušeností ze zahraničních trhů přitom často platí, že u velkých firem se internetové kursové sázení a kasina podílejí na tržbách zhruba polovinou. „Legální trh s internetovými kasiny v Česku by tak mohl dosáhnout řádu miliard korun. Celý vývoj trhu ale závisí na jedné klíčové věci: jak se státu podaří účinně blokovat nelegální provozovatele,“ podotkl.

Zdroj, foto a celý článek: e15.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout