| DETAIL AKTUALITY

ŘECKÝ OPAP ZAPLATÍ KVŮLI ZVÝŠENÍ DANĚ ZE SÁZENÍ AŽ O 75 MILIONŮ EUR NAVÍC


Řecká sázková společnost OPAP zaplatí o 75 milionů eur více kvůli zvýšení daně ze sázení.

OPAP spoluvlastní investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce.
Vláda v Aténách rovněž očekávala, že dalších 100 milionů eur získá zdaněním videoloterijních terminálů, které chtěl OPAP zavést už loni v létě.
 
Největší řecká sázková společnost OPAP letos kvůli připravovanému zvýšení daně ze sázení zaplatí na daních až o 75 milionů eur (dvě miliardy korun) více než loni, kdy celkově odvedla přes 600 milionů eur. Řekl to v pondělí generální ředitel OPAP Kamil Ziegler. OPAP spoluvlastní investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce.
 
Řecko na počátku roku uvalilo na každou sázku u OPAP poplatek pět centů, aby získalo do letošního rozpočtu 210 milionů eur a uspokojilo mezinárodní věřitele. Podnik se proti tomuto kroku odvolal k soudům. Minulý týden však vláda představila návrh zákona, který tento poplatek ruší a místo toho zvyšuje sazbu daně z hrubých výnosů z provozu sázek o pět procentních bodů na 35 procent.
 
Ziegler na pondělní valné hromadě OPAP řekl, že proti zvýšení daně se firma nijak bránit nemůže. "Tato daň je však zdaleka nejvyšší v Evropě," dodal šéf OPAP podle agentury Reuters. Řekl, že společnost již zvažuje, jak dopad zvýšené daně minimalizovat.
 
Zdroj, foto a celý článek: ihned.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout