| DETAIL AKTUALITY

NENÍ TI 18? NESÁZEJ! ZAČAL OPĚT UPOZORŇOVAT RUBIKON


Plzeňsko – Preventivní projekt zaměřený na žáky druhého stupně škol se po pěti letech vrátil.

Nejen varovat před nebezpečím hazardu, ale také naučit se zodpovědně rozhodovat a reagovat na krizové situace, takové cíle si klade oprášený a inovovaný projekt Rubikon, který se má od září po pěti letech vrátit na školy v Plzeňském kraji.

Myšlenka zůstala. Tvůrci Rubikonu si nepřejí, aby kdokoliv mlad-ší 18 let sázel.

Ovšem nebezpečí hazardu, to se od roku 2011 změnilo.

„Riziko sázení mladistvých nejenže trvá, ale řekl bych, že se posunulo dál. Před pěti lety jsme děti upozorňovali na hráčské automaty, ale dnes je asi největší nebezpečí v tom, že se děti můžou prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů dostat k on-line sázení. Především jde o nelegální servery," míní vedoucí projektu Rubikon Petr Vinš z pořádajícího sdružení Aisis.

Vlajkovou lodí Rubikonu je čtyřhodinový program sestávající ze dvou hodin divadla a dvou hodin soutěžení. Prezentuje ho Středisko volného času Radovánek Plzeň, kam včera dorazili žáci 2. stupně z Nýřan.

Divadlo je očividně bavilo, příběh 15letého Patrika, který propadne sázení, viděli nejprve celý a podruhé už do něj mohli zasahovat a měnit rozhodnutí Patrika i ostatních postav tak, aby příběh dopadl lépe.

I toto představení budou nyní organizátoři nabízet školám. „Je připraveno deset interaktivních výukových programů. Na školách, které se zapojí, chceme otevřít i kroužky," uvedla ředitelka Radovánku Eva Tischlerová.

Zdroj, foto a celý článek: denik.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout