| DETAIL AKTUALITY

HAZARD, VYDÍRÁNÍ, KORUPCE. PŘESTŘELKA MEZI BABIŠEM A SENÁTOREM SE PĚKNĚ ZVRHLA


Praha – Přestřelka mezi ministrem financí Andrejem Babišem a senátorem Ivo Valentou zřejmě jen tak neskončí. Oba politici a podnikatelé na sebe útočí kvůli regulaci hazardu, placení daní i jiným věcem.

Holding Synot  minulý týden oznámil, že už dál nebude sponzorovat profesionální sport, protože skupina bude muset platit vyšší daně z hazardu. Sport tak rázem přijde o 120 milionů korun. Právě kvůli Synotu a daním se do Valenty pustil Babiš, který se zajímalo o to, kde společnost platí daně.

Babiš se do Valenty opřel na svém blogu na serveru iDnes.cz. „Konečně tedy lidé vidí, že pan Valenta českému státu opravdu nic nedaruje, jakkoli se vždy tvářil jako dobrodinec a velký patriot. Právě kvůli lidem, jako je Valenta, se Česká republika stala jednou velkou hernou, kde provozovatelé hazardu dlouhé roky neplatili téměř žádné daně," zaútočil ministr na majitele Synotu.

Lidé kolem hazardu podle něj dlouhé roky „bezostyšně využívali minimálního daňového zatížení a téměř neexistující regulace a státního dozoru v této oblasti pro vlastní zisk a na úkor občanů této země". Herny podle něj vytlačovaly živnostníky z center měst, v některých lokalitách zvýšily kriminalitu a z lidí udělaly gamblery závislé na sociálních dávkách.

I proto je prý logické, že chce stát věc dostat pod kontrolu. „Naším návrhem se z divokého východu, kde neplatí žádná pravidla, posouváme na západ," tvrdí Babiš. Vysoké zdanění podle něj funguje i v jiných zemích a nikdo se nad tím nepozastavuje. „Rád bych podotkl, že sázkařské společnosti dále hrdě podporují Premier League a trapně nevydírají veřejnost tím, že přestanou dávat peníze na podporu sportu a další marketingové aktivity," posteskl si Babiš.

Zdroj, foto a celý článek: eurozpravy.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout