| DETAIL AKTUALITY

ČEŠI PROHRAJÍ NAČERNO AŽ PĚT MILIARD ROČNĚ


Zkusit štěstí v ruletě nebo roztočit válec hracího automatu v pohodlí domova, tedy online na svém počítači, tabletu či mobilu? Tomuto trendu propadá stále více českých hráčů. Podle odhadů ministerstva financí rozdíl mezi tím, co vsadili a co nakonec vyhráli, činí pět miliard korun za rok. Z této prohrané sumy nemá Česko ani korunu. Většina firem, které na internetu cílí na české gamblery, totiž podniká načerno.

„Předpokládáme, že státu utíká v ilegální sféře na internetu okolo jedné miliardy korun na daňovém odvodu. To by znamenalo, že rozdíl mezi vsazenými částkami a vyplacenými výhrami se pohybuje někde okolo pěti miliard korun,“ řekl v rozhovoru pro LN náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který má regulaci loterijního byznysu na starosti.

Podle současné právní úpravy totiž není možné v Česku provozovat internetové kasino nebo hernu bez toho, aby firma měla v zemi také sídlo. To se však nelíbí Evropské unii. Stát navíc nemá v této chvíli zákonné páky, jak tyto společnosti účinně trestat. Řada zahraničních firem přitom na české hráče přímo cílí – třeba českou jazykovou verzí svých stránek nebo vedením hráčských účtů v korunách – daně v tuzemsku ale neodvádějí.

Zdroj, foto a celý článek: lidovky.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout