| DETAIL AKTUALITY

MARTIN TODT: VYSOKÉ ZDANĚNÍ SÁZEK ZAHRANIČNÍ FIRMY NENALÁKÁ


Trh se sportovním kurzovým sázením prošel v posledních sedmi letech zásadní technologickou proměnou. Lidé se z kamenných poboček přesunuli na internet, ze kterého dnes pochází devadesát procent tržeb. Boom ale zřejmě skončil a internet už těžko přidá. „Stále jsou lidé, kteří chodí do kamenných poboček a mají pro ně význam jako místo, kde se hráči potkávají a dostávají informace,“ říká šéf tuzemské Fortuny Martin Todt.

Od ledna se zvýšila loterijní daň u sázení na 23 procent. Na kolik vás to za rok na zisku přijde?

Tři procentní body navíc představují téměř padesát milionů korun. Zvýšením se tak zase více rozevřely nůžky mezi legálním a nelegálním trhem. Dosud to bylo dvacet k nule, nyní je to 23 k nule, protože nelegální operátoři tady neplatí žádné daně. Operují z Malty, kde jsou daňové podmínky více než příznivé.

Přimějí nové zákony o hazardu zahraniční on-line sázkové kanceláře, aby si konečně požádaly o českou licenci a začaly tady platit daně?

Pro zahraniční operátory hraje roli, nejen jaká je sazba daně na sportovní sázky, ale i jaká je sazba na kasinové hry, protože provozují obojí. Návrhů je nyní několik. Pro sportovní sázky to vypadá na zvýšení na 25 procent, pro kasina na internetu 35 procent. Myslím, že pro zahraniční operátory je tato kombinace neakceptovatelná. Pokud vím, tak na ministerstvo financí přišel dopis od mezinárodní asociace provozovatelů kurzových sázek. V něm říkají, že akceptovatelná rozumná sazba je kolem dvaceti procent. Už dlouhodobě říkáme, že evropský průměr na sportovní sázení je 18 procent, takže i těch dřívějších dvacet bylo nad tímto průměrem.

Zdroj, foto a celý článek: e15.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout