| DETAIL AKTUALITY

OD LEDNA ZAČNE PRAHA RUŠIT HERNY. ZAVŘÍT JICH MÁ NA DVĚ STĚ


V lednu zahájí ministerstvo financí téměř 200 správních řízení s provozovateli pražských heren.
Ve správním řízení mohou majitelé heren například podávat žádosti o prodloužení lhůty k vyjádření nebo námitky z podjatosti.
Ministerstvo pak bude postupně odebírat licence k provozování heren

Ministerstvo financí zahájí k 1. lednu 2016 téměř dvě stovky správních řízení s provozovateli pražských heren. Důvodem je to, že na začátku roku vejde v účinnost vyhláška hlavního města, kterou Praha zrušila více než 200 heren. Hry povolila pouze v provozovnách označených jako kasino.

 
V Praze je nyní 313 míst, kde je povolen hazard, z toho je 212 heren. Znění vyhlášky kritizovala například Unie herního průmyslu, její znění je prý špatně napsáno. Vyhlášku schválila Praha v listopadu.
 
"Ministerstvo financí bude k 1. lednu 2016 zahajovat kolem 180 správních řízení," potvrdila Gabriela Štepanyová z tiskového odboru ministerstva.
 
V řízeních bude ministerstvo postupně odebírat licence k provozování heren. Rovněž nebudou vydávány nové ani prodlužována platnost nynějších.
"Rušení provozoven bude postupné, správní řízení má totiž na starosti ministerstvo, které však řeší mnoho případů nejen v Praze, ale v celé zemi. Obecně se navíc proces musí řídit správním řádem," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.
 
Ve správním řízení mohou majitelé heren například podávat žádosti o prodloužení lhůty k vyjádření nebo námitky z podjatosti, navíc po vydání rozhodnutí mohou podat odvolání, případně rozklad. To vše může řízení prodloužit.
 
"Až ve chvíli, kdy dojde k zamítnutí odvolání nebo rozkladu, nabývá rozhodnutí o zrušení právní moci," sdělil Hofman.
 
Zdroj, foto a celý článek: ihned.cz

zpět

nahoru  |  vytisknout