| DETAIL AKTUALITY

POSLANCI SE K DEBATĚ O HAZARDU NEVRÁTÍ, ZVLÁŠTNÍ SCHŮZI NA NÁVRH KALOUSKA PŘERUŠILI


Poslanci dnes měli pokračovat v projednávání vyššího zdanění hazardu, nakonec ale o návrhu Jana Volného (ANO) debatovat nebudou. Mimořádnou schůzi s tímto bodem hned ráno přerušili. V úterý sněmovna debatu pozdě v noci nedokončila kvůli obstrukci vedené místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.

Podle Miroslava Kalouska je přerušení mimořádné schůze výsledek dohody opozice s koalicí. 

„Vzhledem k tomu, že jsme dospěli k této dohodě a koalice k tomu přispěla svým souhlasem, tak se rozhodně nikdo nemusí obávat, že bychom jakýkoli příští návrh brzdili nebo blokovali," uvedl. 

Mimořádnou schůzi k novele loterijního nechala svolat koalice. Volného návrh předpokládá zvýšení odvodů z hazardu o pět procentních bodů na 25 procent a zdvojnásobení denní sazby za každý automat, která má být 110 korun. ANO s ČSSD podaly pozměňovací návrh, podle kterého by sazby byly 23 a 28 procent podle druhu hazardu.  

Kalousek dnes zdůraznil, že TOP 09 nebojuje proti vyššímu zdanění hazardu, jak tvrdí poslanci ANO. Daňové změny by ale měly být podle Kalouska předloženy návrhem s řádným připomínkovým řízením. Volného předlohu označil za "záplatovaný poslanecký podvozek".  

Zvýšení odvodů lze stihnout vládní předlohou, tvrdí Kalousek 

Ve sněmovně už leží soubor vládních návrhů, které mají hazard nově regulovat a zdanit. Ačkoli jsou teprve v prvním čtení, Kalousek tvrdí, že je čas na to, aby mohly do konce roku platit. Pokud vládní návrh odejde ze sněmovny do konce listopadu, je podle něj šance mít od příštího roku účinné nové sazby. TOP 09 by v takových případech jednání neblokovala, zdůraznil místopředseda TOP 09. 

Zdroj, foto a celý článek: rozhlas.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout