| DETAIL AKTUALITY

POLICIE HLEDÁ ZMIZELÉ MILIONY Z HAZARDU. VÍME, ODKUD ODTEKLY


Z bank se ztratily kauce, které hazardní firmy skládají státu jako pojistku pro případ, že by dlužily na odvodech. Zmizely peníze, které složily firmy loterijního magnáta Petra Masojídka.

Stačil jeden den a hned je jasnější, ze kterých bankovních účtů zmizely kauce hazardníků - tedy desítky milionů korun vázaných jako státní záruky proti loterijním neplatičům daní.

Na případ, kterým se zabývá policie, upozornil v pondělí server Aktuálně.cz. A vzápětí vypátral, že peníze scházejí na kontech hazardních firem z impéria okolo loterijního magnáta Petra Masojídka - podnikatele, o kterém v minulosti informovaly Hospodářské noviny, když popsaly systém vyvádění peněz z hazardu určených původně na sport, kulturu nebo charitu.

Že zmizely kauce složené Masojídkovými firmami, potvrdil i Radek Nechuta - zaměstnanec Casina Petrovice na česko-německých hranicích u Ústí nad Labem, kterého Masojídek postavil do čela představenstva své stejnojmenné akciovky Petr Masojídek a jehož jmenoval i místopředsedou představenstva společnosti Live Tip.

"Vím jen to, že tam ty peníze nejsou," uvedl Nechuta. Dotazy na detaily odmítl zodpovědět  s tím, že i jako šéf představenstva je "jen zaměstnanec", a odkázal na majitele uvedených firem, jímž je Petr Masojídek. Kontakt na něj ale nedal. A ani se ho prý momentálně není možné zeptat – Masojídek je na Mallorce.

Problém? Ano, ale Babišova úřadu

Nakonec se ale rozmluvil i Radek Nechuta. V dalším telefonátu redakci řekl, že pokud nějaké peníze určené na státní garance chybí, není to problém jeho firem. Peníze totiž každá firma složí na vinkulovaný účet. A k manipulaci s nimi musí dát svolení ministerstvo financí.

"Jestli tam ty finanční prostředky nejsou, tak asi ministerstvo financí dalo nějaký podnět, že se ty peníze mohou vybrat. Já u toho nebyl, neměl jsem přístup k účtu," uvedl. Podle Nechuty je to potíž ministerstva financí. "Problém toho, kdo ten příkaz dal, a banky, která je uvolnila," dodal Nechuta.

Ministerstvo financí však tvrdí, že žádný podnět na uvolnění kaucí nedávalo. "My o takovém podnětu v minulosti nevíme," reagoval náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Zdroj, foto a celý článek: aktualne.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout