| DETAIL AKTUALITY

SÁZKOVÉ KANCELÁŘE MĚLY LETOS ŽNĚ, ČEŠI PROSÁZELI MILIARDY KORUN


Praha - Sázkové kanceláře za sebou mají mimořádný rok, Češi na sportovní utkání prosázeli miliardy korun. Rozmach zaznamenaly internetové sázky, řekli ČTK zástupci největších společností. Tři letošní vrcholy, zimní olympijské hry v Soči, běloruské mistrovství světa v ledním hokeji a fotbalový šampionát v Brazílii, znamenaly pro sázkové kanceláře dvojciferné růsty tržeb. Jen na tyto tři akce Češi u největších českých společností prosázeli 2,8 miliardy korun.

"Rok 2014 nezbývá než označit jako supersázkový. Máme za sebou sportovní vrcholy MS ve fotbale, zimní OH v Soči, tradiční MS v hokeji. V roce 2013 podobně velká sportovní akce chyběla. K tomu jsme evidovali obrovský zájem o tenisové grandslamy a prestižní fotbalové ligy," řekl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Připomněl, že tržby Holdingu Tipsport za první pololetí meziročně vzrostly o 23 procent na 10,87 miliardy korun. Tento rok tak podle Hadravy bude pro Tipsport z tohoto pohledu rekordní.

Také Fortuně se letos dařilo. "U kursového sázení je podstatný rozdíl mezi lichými a sudými roky. Zatímco v prvním případě probíhá z velkých akcí pouze mistrovství světa v hokeji, v sudých letech je na programu ještě olympiáda a hlavně velká fotbalová akce - mistrovství Evropy, nebo jako letos mistrovství světa. Při srovnání z lichého na sudý rok se toto musí pozitivně projevit. V tomto kontextu můžeme být spokojeni, všechny tři velké akce splnily naše očekávání," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Zdroj, foto a celý článek: financninoviny.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout