| DETAIL AKTUALITY

ČEŠTÍ A NĚMEČTÍ STUDENTI ŘEŠÍ ZÁVISLOST


Třebíč - Projekt pod záštitou Česko německého fondu budoucnosti probíhá v těchto dnech na třebíčském gymnáziu. Tamní studenti spolu se studenty střední školy z Frankfurtu nad Mohanem pracují na společném projektu, který se týká závislosti mladých lidí.

„Studenti z Frankfurtu tady stráví týden, budou tu do soboty. Spolu s našimi studenty se různým způsobem vypořádávají s tématem drog a drogové závislosti. Teď (včera dopoledne pozn. aut.) zpracovávají výsledky dotazníků, na které odpovídali studenti obou škol," řekla učitelka němčiny Jana Březinová, která má spolu s kolegyní Danou Murárovou za gymnázium projekt na starosti.

Výsledkem výzkumu dotazníků by měla být relevantní data, která porovnají drogovou problematiku studentů středních škol u nás a v Německu. „Výsledky mohou být zajímavé, z každé školy máme asi dvě stě dotazníků, je to poměrně reprezentativní vzorek," podotkla Březinová. Dotazníky, které studenti z obou zemí vyplňovali, jsou anonymní a zajímají se o nejběžnější drogy studentům víceméně běžně dostupné, tedy cigarety, alkohol a marihuanu.

Zdroj, foto a celý článek: denik.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout