| DETAIL AKTUALITY

JAK DOSTAT INTERNETOVÉ SÁZENÍ POD KONTROLU?


Sázka je jednou z nejstarších zábav člověka. Jak ale vybalancovat hranici mezi prohibicí a s ní spojeným černým trhem a přijatelnou regulací? Nota bene na internetu? Jak dokládá příklad USA, regulace internetového sázení nemá jednoduché řešení.

V celosvětovém měřítku řada států sázkové hry po internetu již reguluje, a to tak, že sázení po internetu povoluje, či na druhé straně výslovně zakazuje. Jsou i země, kde internetové sázení zatím regulováno zákony detailněji není, což je i případ České republiky. Nicméně připravuje se nový zákon o sázkových hrách, který by měl pravidla pro internetové sázení precizněji upravovat i u nás.

V současné době legalizovalo a reguluje internetové sázení kolem 85 států, mezi nimi Velká Británie, Francie, Itálie, některé kanadské provincie (očekává se, že se k nim letos přidá i Ontario). Přestože je internetové sázení v několika západních zemích povoleno a regulováno, jeho nejvýznamnější provozovatelé mají sídla a obdrželi licence na offshorových ostrovech jako Gibraltar, Malta, Isle of Man a Alderney.

Legální, nebo nelegální?

Pro představu, o jak velkém trhu je řeč: podle H2 Gambling Capital, významného mezinárodního konzultanta v oblasti herního průmyslu, dosahují celosvětové příjmy z internetového sázení ročně téměř 30 miliard dolarů. Z nich má zhruba 15 procent původ v USA. Při sázení do zahraničí utratí více než milion Američanů ročně přes tři miliardy dolarů a internetové sázení poskytuje práci přibližně 22 tisícům Američanů.

Zdroj a celý článek: lidovky.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout