| DETAIL AKTUALITY

NA ČESKO SE VALÍ EPIDEMIE KVÍZOMATŮ. MINISTERSTVO CHCE TVRDŠÍ POSTUP


Ministerstvo financí odhaduje, že v Česku je v provozu až tisíc kvízomatů. Jejich provozovatelé obcházejí obecní vyhlášky, které potírají klasické automaty a videoloterijní terminály. Zakročit má policie.

Ministerstvo financí chce přiostřit postup proti fenoménu takzvaných kvízomatů. Obcházejí podle něj totiž regulaci a loterijní zákon.

Náměstek Ondřej Závodský, jenž má oblast hazardu na ministerstvu na starosti, by přivítal preventivní razantní zásah. Pokud stát jen naznačí váhavost, české hostince a herny podle něj čeká „kvízomatová“ epidemie. Už teď ministerstvo odhaduje, že v tuzemsku může být v provozu až tisíc těchto přístrojů, které nahrazují běžné herní automaty a videoloterijní terminály. Na rozdíl od nich se na kvízy totiž nevztahují obecní vyhlášky, loterijní daň ani místní poplatky.

Proti kvízomatům by měla zakročit policie

Závodský naznačuje, že přitvrdit by měla zejména policie. „Podali jsme v této věci dvě trestní oznámení. Na problematiku a její nebezpečnost jsme policii upozornili už před několika měsíci, zatím se nic výraznějšího nestalo. Určitě bychom přivítali razantnější zásah. Podle našeho názoru zákon takové možnosti dává,“ říká Závodský. Samo ministerstvo zahájilo v této věci několik správních řízení, ta se ale mohou táhnout několik měsíců. Proto Závodský volá po postupu v rovině trestního práva.

Zdroj, foto a celý článek: idnes.cz


zpět

nahoru  |  vytisknout